Choval se špatně, vynadali mu a poslali ho ven, aby o tom přemýšlel. Tam si sednul a usedavě začal plakat. „Nemáte mně rádi! Nepotřebujute mně! “

Můžete sedět na místě, kde sedíte, a být naštvaný. V tom je možné spatřit manipulaci a neopouštět místo. Můžete přijít a přečíst si přednášku na téma „jak se nestydět.“ Můžete se zapřísahávat, urážet se na něho, dělat si obavy. Každý z nás v této chvíli prožívá své vlastní trauma.

A můžete jít a vzít ho do náruče a promluvit si s ním. Tisíckrát nám může říct, že ho nepotřebujeme a nemilujeme. Znovu a znovu mu opakujte, že ho milujete, a když se nám někdy jeho chování nelíbí. A držte v náručí to malé vzlykující tělíčko, přitiskněte si ho na svou hruď. Promluvte si o pocitech, emocích a skutečnosti, že lásku pořád k němu cítíte. Ale ne vždy se vám líbí, jak se chová. Ale pořád ho milujete. Vyslechněte ho, přijměte, zahřejte, potlačte negativní emoce. A za chvíli uvidíte, jak tam sedí spokojené a klidné dítě naplněné láskou.

Můžete si přiznat, že jste se mýlili, ačkoli se vyžaduje scénář pokaždé si stát za svým a nedopouštět se chyb. A pokud jste udělali chybu, neměli byste to říct nahlas. Pro vztahy a vaše dítě je mnohem prospěšnější, když jsou rodiče schopni přiznat si chyby na prvním místě. Pryč s takovým scénářem.

Ve vztazích nepotřebujeme vždy dodržovat pravidla. Někdy je pořeba naslouchat a promlouvat srdcem.

Rodiče, pokud chcete, aby vaše děti rostly šťastně a zdravě, musíte se jako první s nimi usmířit. Jděte jim příkladem. Učte děti se omlouvat. Vytvořte pro ně bezpečné prostředí, kde mohou být sami sebou. Jak jinak se naučí přiznat si své chyby a porozumět jim?

Vztahy jsou mnohem víc než jen pravidla.